Saveti za roditelje: Šta raditi kada dete hoće da postane jutjuber?

07/03/2018 13:16

Saveti za roditelje: Šta raditi kada dete hoće da postane jutjuber?

Jutjub je postao posebno popularan za osnovce i srednjoškolce, a svakim danom, pojavljuju se novi kanali, gde deca pokušavaju da se proslave, bilo uz pomoć videa o šminkanju, gejmingu ili DIY trikovima. Ukoliko i vaše dete izrazi želju da postane jutjuber, u nastavku poslušajte ove savete.

Mama hoću da budem jutjuber!

Jutjub je zaista mesto prepuno mladih, koji na sve načine pokušavaju da se domognu slave. Profila i video- sadržaja je bezbroj, od snimaka o šminkanju, nezi, preko gejmnga, do smešnih klipova.

Ukoliko vaše dete odluči da postane jutjuber, sledite naredne korake:

1. Podržite dete, jer hteli vi to ili ne, klinci će napraviti svoj kanal.
  2. Objasnite detetu sve opasnosti Interneta, od ružnih komentara, preko onlajn nasilja i pokažite mu načine kako da se od toga zaštiti.
  3. Pratite rad deteta i nadgledajte kakav sadržaj pravi.
  4. Posavetujte se sa nekim ko već ima jutjub kanal.
  5. Objasnite detetu da uspeh ne dolazi preko noći i da je potrebno mnogo rada i truda da bi se taj posao isplatio.
  6. Isto tako, postoji mogućnost da jutjub kanal ne bude uspešan. Ne dozvolite da dete ovo na bilo koji način pokoleba.
  7. Budući da snimanje, montiranje i postavljanje snimka traje dugo, škola i obaveze ne smeju da trpe.
07/03/2018 13:16