Ovi ljudi zaista imaju supermoći

19/03/2018 12:39

Ovi ljudi zaista imaju supermoći

Iako smo navikli da superjunake gledamo isključivo u filmovima i serijama, na svetu postoje pojedinci koji uistinu imaju supermoći, a neke od njih, upoznali smo ili preko Ginisove knjige rekorda ili pak preko televizijskih emisija.

Iako u pitanju nisu moći koje ste verovatno zamislili, kao što je letenje ili pak nevidljivost, ovi ljudi imaju neverovatne sposobnosti. Tako od mogućnosti da vide 100 puta više boja, preko moći da omirišu oboljenje, ovi ljudi zaista i te kako imaju supermoći. U nastavku predstavljamo neke od njih.

Ljudi sa bizarnim moćima

Ajsmen

Vim Hof je sportsista iz Holandije koji je poznat pod nazivom “Ledeni čovek”, odnosno “Ajsmen”. Ovaj čovek može da izdrži ekstremno hladnu temperaturu. Tako je 2011. godine oborio rekord boravka u ledenoj kupki. Naime, Vim je proveo sat vremena i 52 minuta u vodi koja je bila oko minus 20 stepeni Celzijusa! Tajna se krije u održavanju srčanog ritma i visokom adrenalinu, koji sprečava da doše do hiperventilacije.

Žena- duga

Ova umetnica zove se Konćeta Antiko i vidi mnogo veći spektar boja od drugih ljudi, Razlog se krije u mutaciji X hromozoma, što dovodi do toga da Antiko vidi oko 99 miliona boja, u poređenju sa milion, koliko običan čovek može da vidi.

Veliki gurman

Francuz Mihael Lotito zadivio je sve toko 20. veka svojom sposobnošću d apojede bilo šta, od televizora, preko bicikala do kolica za kupovinu. Tako je 1980. godine počeo da jede avion, a završio je obrok za dve godine. Naučnici smatraju da je Mihael imao bolest pod nazivom “pica” (“pika”)- retko prihološko oboljenje koje navodi osobu da jede stvari koje su nejestive. Uz to, Mihael je imao veoma debelo tkivo na želucu, što je sprečilo oštećenja. Mihael je preminuo 2007. godine, prirodnom smrću.

Super samuraj

Isiao Machi iz Japana ima toliko jake reflekse, da može da preseče metak mačem. Da budemo precizniji- metak koji ide brzinom od 158.29  kilometara na čas!

Mega memorija

Glumica Marilu Hener, koja se proslavila u sitkomu “Taksi” ima neobičan dar. Naime, ona ima superpamćenje koje koj omogućava da se do detalja seća svakog trenutka svog života. Tako se Marilu seća koja je pesma bila na radiju na datum za koji je pitate. Marilu pati od oboljenja hipertimesija, koji dovodi do nagomilavanja autobiografske memorije.

Ljudski digitron

Skot Flansburg nosi ovu titulu, a razlog se krije u tome što je u stanju da reši matematičke zadatke brže od digitrona.

19/03/2018 12:39